Fielmann wzmacnia ofertę optyczną Gemini Park w Bielsku-Białej i Tarnowie

Share
Oferta optyczna centrów Gemini Park rośnie w siłę dzięki współpracy z Fielmann. Globalna marka posiadająca ponad 1 000 salonów na świecie w styczniu br. zawitała w Gemini Park Bielsko-Biała, a na wiosnę kolejny salon marki pojawi się również w Tarnowie.
Share

Firma Fielmann jest obecna na rynku od ponad 50 lat. W salonach optycznych tej marki znajdziemy szeroki wybór nowoczesnych i ponadczasowych oprawek. Wśród nich są najmodniejsze światowe marki, a także okulary z autorskich kolekcji marki Fielmann, które cieszą się zasłużoną popularnością ze względu na dobre wzornictwo, doskonałą jakość i cenę. Oprócz oprawek salon oferuje akcesoria optyczne oraz soczewki kontaktowe.

Dołączając do tenant-mixu bielskiej galerii, Fielmann znalazł się w gronie takich marek optycznych jak Vision Express i Interoptyk, które już współpracują z Gemini Park Bielsko-Biała. Nowy salon o powierzchni 126 m. kw. jest pierwszy punktem tej marki w Bielsku-Białej i jedenastym na Śląsku. Otwarcie salonu w tym mieście to początek współpracy centrów Gemini Park i Fielmann. W najbliższych miesiącach marka zadebiutuje również w Gemini Park Tarnów, uzupełniając ofertę optyczną centrum reprezentowaną przez marki Vision Express oraz Optyk Kwaśniak. Otwarcie lokalu o powierzchni ponad 90 m. kw. planowane jest na wiosnę 2024 roku.

Obecnie w Polsce obserwuje się rosnącą świadomość w zakresie chorób i wad wzroku, co przekłada się na zainteresowanie konsumentów salonami optycznymi. Wciąż jednak jest ich mniej niż w krajach Europy Zachodniej. W Polsce jeden salon przypada średnio na 10 000 mieszkańców, podczas gdy w Niemczech na ok. 8 000, a we Francji na ok. 5 000.[1]

– Modne oprawki to dla wielu z nas ważny element garderoby, którym podkreślamy swoją osobowość i indywidualny styl. Szacuje się, że ponad połowa populacji Polaków cierpi na wady wzroku. Ok. 20 milionów z nas nosi okulary, a ponad milion korzysta z soczewek kontaktowych.[2] Adresując potrzeby tak dużej grupy konsumentów rozszerzyliśmy nasz tenant-mix o markę Fielmann, otwierającą swoje pierwsze salony w Bielsku-Białej i Tarnowie – mówi Joanna Zemczak, Head of Lease Gemini Holding.

– Warto wybrać salon optyczny z kadrą wykwalifikowanych specjalistów i doradców, którzy podpowiedzą, jak dobrać okulary do twarzy, oraz ofertą zaspokajającą indywidualne potrzeby każdego klienta. Salon optyczny Fielmann w Gemini Park z powodzeniem sprawdzi się w tych zadaniach – mówi Dariusz Sądowski, Dyrektor Generalny Fielmann Polska.

– Wraz z otwarciem nowego salonu Fielmann w Gemini Park Bielsko-Biała, mieszkańcy miasta zyskali nowy punkt, w którym mogą znaleźć zarówno wyjątkowe okulary, jak i specjalistyczne wsparcie. Cieszy nas współpraca z centrami Gemini Park, zwłaszcza, że Bielsko-Biała to niejedyna lokalizacja, w której będziemy razem działać – mówi Kajetan Sulewski, Expansionsmanager Fielmann AG.

[1] Dane Magazynu Optyk Polski „Rynek optyczny w Polsce oczami ekspertów”.

[2] Tamże.