O nas

Gemini Holding to wielokrotnie nagradzana, zorientowana na nowoczesne inwestycje polska firma deweloperska, która od ponad 30 lat z sukcesem rozwija swoje portfolio, a także wspiera największych graczy rynkowych w realizacji inwestycji.

Spółka jest jednym z pionierów rodzimego rynku handlowego, stojąc za projektami deweloperskimi takich marek jak m.in. Géant, Carrefour, Tesco, Lidl czy McDonald’s. Od ponad dekady Gemini Holding rozwija także własne portfolio, tworząc sieć centrów handlowych Gemini Park.

Do aktywów będących własnością firmy należą dziś 3 obiekty – Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz Gemini Park Tychy. W sumie holding skupia w swoich rękach 132 000 m kw. GLA powierzchni handlowej. Firma wyróżniana nagrodami m.in. European Property Awards, Eurobuild Awards, PRCH Retail Awards i CEE Retail Award.
Share
Ponad 30-letnie doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich
132 tys. m kw. GLA własnej powierzchni handlowej w portfolio
Ponad 100 zrealizowanych inwestycji

Historia firmy

Ugruntowana pozycja na polskim rynku nieruchomości, własne prosperujące inwestycje handlowe, a także bogate portfolio projektów zrealizowanych dla polskich i zagranicznych firm sprawia, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym o ogromnym doświadczeniu w realizacji nawet bardzo złożonych projektów deweloperskich.

Wysoko wykwalifikowany zespół m.in. prawników, ekonomistów, analityków rynkowych, architektów i inżynierów jest w stanie udzielić wsparcia kontrahentowi na każdym z etapów realizacji projektu, zapewniając kompleksową realizację inwestycji począwszy od wyszukania atrakcyjnej działki w dowolnej części kraju, aż po proces budowy i zarządzania obiektem.

Nasze usługi to:

● Wyszukiwanie działek inwestycyjnych;
● Nabywanie gruntów;
● Przeprowadzenie procedur administracyjnych;
● Obsługa procesu budowy lub rozbudowy;
● Wykończenie oraz wyposażenie;
● Zarządzanie obiektem.

Zakres działań Gemini Holding obejmuje:

● Analizę rynku nieruchomości na wskazanym obszarze;
● Analizę stanu prawnego oraz opracowanie procedur pozyskania działki;
● Pośrednictwo w nabywaniu praw do nieruchomości;
● Prowadzenie procedur administracyjnych niezbędnych do uzyskania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu;
● Przygotowanie dokumentacji technicznych do wystąpienia o pozwolenie na budowę;
● Uzyskanie pozwolenia na budowę;
● Pełnienie roli inwestora bezpośredniego lub zastępczego podczas budowy i eksploatacji budynków komercyjnych.

,,
Gemini Holding oferuje Klientom wachlarz usług typu 360°
,,

Od stacji benzynowych rynkowego giganta do najlepszych centrów handlowych w Polsce. 30 lat rozwoju Gemini Holding.

Ponad 30 lat na rynku i kilkaset inwestycji za sobą, w tym obiekty handlowe różnego formatu, wolnostojące restauracje znanych sieci, a nawet stacje benzynowe dla liderów rynku petrochemicznego. Od ponad trzech dekad Gemini Holding to jedna z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce firm deweloperskich o silnej rynkowej pozycji i z bogatym portfolio zrealizowanych inwestycji.

Historia firmy sięga 1989 roku i pierwszych lat wolnego rynku w Polsce. Wówczas młoda firma rozpoczęła współpracę z British Petroleum, jedną z największych, globalnych firm petrochemicznych na świecie. Partnerstwo zaowocowało licznymi inwestycjami dla marki i współtworzeniem jej sieci stacji benzynowych w Polsce.

Spółka zaczęła być coraz bardziej zauważalna na rynku, co pociągnęło za sobą kolejne duże projekty dla znanych międzynarodowych firm, przede wszystkim z branży retail i handlowej. Coraz większe doświadczenie oraz zaufanie sprawiło, że Gemini Holding rozpoczął współpracę przy realizacji obiektów handlowych na terenie całej Polski dla takich gigantów jak Carrefour, Geant, Lidl i Tesco, wspierając ekspansję tych marek w Polsce.

Początek lat dwutysięcznych przyniósł z kolei pierwsze plany dotyczące własnych inwestycji. W 2009 roku ukończono pierwszy obiekt Gemini Park, stworzony w Bielsku-Białej, a następnie rozbudowano go w 2014 roku. Sukces tej inwestycji, sprawił, że kolejną oddano do użytku rok później w Tarnowie. Dalszy rozwój firmy pociągnął za sobą także rozwój portfolio. W 2018 roku oddano do użytku trzeci obiekt Gemini Park – w Tychach, a w 2021 roku podjęto decyzję o rozbudowie obiektu.

Dziś Gemini Holding to nie tylko partner największych marek na rynku, ale także inwestor tworzący dynamicznie rozwijający się krajobraz polskiego rynku retail. Portfolio holdingu to 3 mające silną pozycję na lokalnych i regionalnych rynkach obiekty – Gemini Park Bielsko-Biała (43,6 tys. m kw. GLA), Gemini Park Tarnów (44,1 tys. m kw. GLA) i Gemini Park Tychy (44,2 tys. m kw. GLA).

Pozycja firmy, a także jej inwestycje wielokrotnie były zauważane przez rynek. W swojej ponad 30-letniej historii firma zgromadziła nagrody m.in. European Property Awards za Gemini Park Tychy (2018), Eurobuild Awards, wielokrotnie PRCH Retail Awards, a także CEE Retail Awards. W 2018 roku do rąk firmy powędrowała nagroda „Developer of the Year” przyznana podczas Eurobuild Awards. W tym samym też roku Rafał Sonik, prezes firmy, został uhonorowany tytułem „Man of The Year” podczas rozdania międzynarodowych nagród CEE Retail Awards.